Nikon D750. Tanie oferty ze sklepów i opinie. Oceń produkt:

od 6999,00 PLN

oszczędzasz do 58%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 6016 x 4016 px
 • Czułość: 100-12800
 • Procesor obrazu: Expeed 4
 • Samowyzwalacz: 2 s
 • Zdjęcia seryjne: 6.5 kl/s
 • Nośnik danych: karta MicroSD
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)

Realizuj swoje wizje dzięki prędkiemu, wszechstronnemu i uniwersalnemu modelowi D750.
W świecie, w którym wszystko jest osiągalne, ta wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli daje swobodę, która ośmiela.
Dzięki fachowej technice przetwarzania obrazu oraz potężnej, kompaktowej konstrukcji ten aparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nowo zaprojektowana matryca formatu FX zapewnia unikatową jakość fotografii, niezwykle przy wysokich czułościach ISO, w sytuacji których obraz jest czystszy aniżeli kiedykolwiek.

Niezwykła czułość autofokusa, fotografie seryjne z szybkością do 6,5 kl./s i możliwość nagrywania filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p w połączeniu z odchylanym monitorem zezwalają na niczym nieskrępowaną ekspresję. Wbudowany interfejs Wi-Fi usprawnia natychmiastowe udostępnianie niesamowitych fotografii.

Matryca o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX
Pełnia detalów, pełna swoboda. Zupełnie nowa matryca proponuje duży zakres intensywny praktycznie bez szumu niezależnie od czułości, dzięki temu rejestruje obrazy o zadziwiającej ostrości i bogactwie przejść tonalnych.

rewelacyjna czułość ISO
Aparat pozwala robić bardziej wyraźne i ostrzejsze zdjęcia przy wysokiej czułości ISO. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 można zwiększyć do odpowiednika zakresu od 50 do 51200.

profesjonalny autofokus
Dzięki zachowaniu czułości choćby przy -3 EV i zastosowaniu funkcji wyboru pola AF z grupy opracowanej poprzez producenta Nikon aparat D750 może z nieszablonową precyzyjnością ustawiać ostrość na obiekcie nawet przy słabym oświetleniu.

Wytrzymały odchylany monitor
Rejestruj zdjęcia i filmy z wyjątkowych punktów widzenia. Wyświetlacz można przechylać na boki oraz odchylać do 90º w górę lub 75º w dół.

Współpraca z siecią Wi-Fi
Podziel się swoją wizją. Dzisiaj możesz przesyłać nieprzeciętne zdjęcia pełnoklatkowe za pośrednictwem współpracującego smartfonu bądź tabletu. Starczy pobrać na urządzenie inteligentne gratisowy program Wireless Mobile Utility¹.
¹Aplikacja Wireless Mobile Utility jest zgodna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać z serwisów Google Play™ oraz Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi marki Google Inc.


Maksymalnie 6,5 kl./s w trybie zdjęć seryjnych
Rejestrowanie momentalnie poruszających się obiektów z niezrównaną elastycznością. Bezkompromisowe obrazy w pełnej rozdzielczości rejestrowane z prędkością do 6,5 kl./s w formatach FX i DX.

Swoboda filmowania

Nagrywanie filmów Full HD (1080p) z szybkością 50/60 kl./s (progresywnie). Możliwość ustawiania czułości od ISO 100 aż do odpowiednika ISO 51200 oraz sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i poziomem dźwięku w trakcie filmowania. Specjalne menu pozwala na zapisanie wszystkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

EXPEED 4
widocznie powiększa ogólną produktywność aparatu i pozwala na uzyskanie znakomitych fotografii. Zapewnia doskonałe odwzorowanie obrazu i jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości ISO i pozwala na nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę.

System Picture Control 2.0
Pełna kontrola nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia w trakcie fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne gwarantuje maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie klarowność pozwala starannie określić poziom szczegółowości. Ustawienia można wizualnie przystosowywać podczas fotografowania, a cały proces fotografowania można usprawnić, zapisując zróżnicowane opcje dotyczące filmów i zdjęć w specjalnym menu.

Monitor z regulacją kolorów: zezwala na ustawienie balansu barw i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika.
Pokryty powłoką przeciwodblaskową odchylany ekran LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z układem pikseli RGBW gwarantuje rozciągliwą i łatwą obsługę w każdych warunkach.

Energooszczędna elektronika

Dłuższe fotografowanie w jednym cyklu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić choćby 1230 fotografii i zarejestrować do 55 minut materiału wideo².
²Zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association

użyteczna lustrzanka pełnoklatkowa

nadzwyczajna ergonomia i lekki, monolityczny korpus aparatu zapewniają swobodę realizowania fotografii w formacie pełnoklatkowym. Mocno wyprofilowany uchwyt sprawia, iż aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości i gwarantuje wygodę trzymania go poprzez długi czas bez zmęczenia.

oporny i trwały

chroniony poprzez mocne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a solidna, monolityczna kompozycja sprawia, iż aparat jest lekki i wytrzymały.

51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX

ładna precyzja fotografii pełnoklatkowej. Aktywny dobór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 albo 51 pól ostrości, a autofokus działa choćby przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i powiększona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i większym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

dobór pola AF z grupy
lepsze wykrywanie i śledzenie obiektów w ruchu. W trybie wyboru pola AF z grupy przez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co udoskonala możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego albo rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszystkich 51 pól AF, w zależności od kombinacji kadru.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wieloobszarowym
asygnowana do filmowania w różnych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy fachowej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z prędkością 50 kl./s (progresywnie) i 60 kl./s (progresywnie) w formatach FX i DX ze stanowczo obniżonymi poziomami szumów, mory i przekłamań barw. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać podczas nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI oraz jednocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

Swoboda filmowania
Pełna kontrola nad materiałem w trakcie filmowania. Podczas filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji samoczynnego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być użytkowana, począwszy od ISO 200. Opracowana przez markę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z zastosowaniem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są precyzyjnie wskazywane na monitorze aparatu.

Sterowanie dźwiękiem hi-fi
Rozbudowane opcje sterowania udoskonalają jakość nagrań audio i oferują większą ogólną elastyczność. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio dokładną, niezależną regulację stopni dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat zezwala na wybór zakresu dźwięku (duży/głos) i redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą zaimplementowanego mikrofonu.

Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)

Łączy dwa zdjęcia wytworzone podczas jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych detalami obrazów scen o wysokim kontraście.

Funkcja fotografii poklatkowych w aparacie
pozwala tworzyć filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji przy pomocy prostych operacji w menu. Wystarczy wykorzystać trybu fotografowania z interwalometrem, by wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji fotografii poklatkowych, umożliwiającej zapis fotografii w formie plików filmowych oraz oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Tryb efektów
wyśmienita zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość użytkowania programów tematycznych w konkretnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym odcień selektywny, Szkic barwny, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do fotografii i do filmów. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przypasować jego energiczność.

Total Digital Imaging System
Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można wykorzystać dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki wspaniałej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają oczekiwania każdej dziedziny fotografii. Aparat jest także zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) marki Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie albo zdjętą z niego.

Zdalna obsługa
Specjalne akcesoria do fachowego sterowania bezprzewodowego i transmisji zdjęć ułatwiają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu wbudowanego interfejsu Wi-Fi aparatu, a także specjalnej aplikacji WMU¹. W celu rozszerzenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można wykorzystać bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 lub WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. Aby podłączyć aparat do sieci Ethernet lub bezprzewodowej sieci LAN, należy zastosować opcjonalnego przekaźnika danych UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Nieprzypisane

rozmiary przetwornika

35,9 x 24,0 mm

Pozostałe atrybuty wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Format FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- powiększenie: Około 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność -1,0 dpt.)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1,0 m-1 od tylnej soczewki wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -3 do +1 dpt.
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark III rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- Przekątna: 8 cm (3,2 cala)
- Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany wyświetlacz LCD z matrycą TFT
- Kąt oglądania 170°
- Około 100% pokrycia kadru
- Regulacja jasności i kąta

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

12800

Pozostałe cechy

- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)

liczba pikseli całkowita

24.93 Mpix

Pozostałe atrybuty matrycy

System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Pozostałe parametry obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z zastosowaniem obszaru fotografie DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P, a także obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo obszerniejszym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 albo pokaźniejszym).

Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 albo 72 fotografie bądź kalendarz), rozszerzenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący fotografie i filmy, wyświetlanie histogramów, wyznaczonie obszarów prześwietlonych, dane o zdjęciu, informacje pozycji i samoczynne obracanie fotografii.

Zasilanie

Akumulator dedykowany

Balans bieli

Ręczny , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , automatyczny , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

kanon pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

ilość pikseli produktywna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

samoczynne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

zaimplementowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Efekt miniatury , Makro , Plaża , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , automatyczny , Sport , Bez lampy , Śnieg , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format fotografii

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format video

MOV

rodzaj kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

rodzaj aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 4

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , fotografie seryjne

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony

Fizyczne

Model

D750

Kolor

Czarny

Wysokość

113 mm

Głębokość

78 mm

Szerokość

140.5 mm

Waga

840 g

Pozostałe

Akcesoria w pakiecie

- Gumowa muszla oczna DK-21
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym z wtyczką trafnyą dla kraju albo regionu sprzedaży)
- Pokrywka okularu DK-5
- przewód USB UC-E17
- Pasek AN-DC14
- Płyta CD z programem ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

- Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10
- kabel zdalnego sterowania: MC-DC2
- Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A
- Pojemnik bateryjny: Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D16 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 producenta Nikon lub z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) lub litowymi rodzaju AA

Gwarancja

12

Obiektyw w komplecie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe