Nikon D5500. Tanie oferty ze sklepów i opinie.

chwilowy brak towaru

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG, DPOF
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 6000 x 4000 px
 • Czułość: 100-25600
 • Procesor obrazu: Expeed 4
 • Samowyzwalacz: 1, 9 s
 • Zdjęcia seryjne: 5 kl/s
 • Nośnik danych: karta SD
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)

Pokaż światu, co potrafisz, i zrób swoje najlepsze w życiu fotografie aparatem Nikon D5500.
Ta lekka i smukła cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa z przyjazną obsługą przy użyciu ekranu dotykowego daje pełnię swobody wyrażenia siebie przez fotografie.

D5500 nie rozczarowuje ani wtedy, gdy konieczna jest szybkość, ani wtedy, gdy jest niedużo światła.

nawet po wydrukowaniu w sporym formacie lub wyświetleniu na wielkim ekranie Twoje zdjęcia będą idealnie ostrymi obrazami przedstawiającymi Twoje widzenie świata.

błyskawicznie reagujący odchylany wyświetlacz dotykowy oferuje instynktowną obsługę, a zastosowany interfejs Wi-Fi zezwala na proste udostępnianie wysokiej jakości fotografii przy użyciu urządzenia inteligentnego.
Ta niezwykle ergonomiczna i istotnie komfortowo leżąca w rąk cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa to użyteczna perfekcja w zasięgu ręki.

Potęga rozdzielczości 24,2 mln pikseli

Ciesz się poziomem detali na zdjęciach, który nigdy nie przestanie zadziwiać. Matryca aparatu D5500 została zaprojektowana bez optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki temu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, gwarantując ostrość najsubtelniejszych tekstur i zapisując zdjęcia z niesamowitą szczegółowością.

zdjęcia seryjne 5 kl./s
Uchwyć ulotne ruchy i wyrazy twarzy w świetnym momencie. Dzięki możliwości rejestrowania wydarzeń w tempie pięciu klatek na sekundę lustrzanka D5500 nie przeoczy żadnego ruchu.

Procesor EXPEED 4
szybkie działanie i świetnie ostre fotografie o naturalnych kolorach w każdym świetle. Szybki i progresywny procesor przetwarzania obrazu producenta Nikon oferuje progresywne możliwości w zakresie redukcji szumów i zezwala na płynne rejestrowanie filmów.

Zoptymalizowana kompozycja

Model D5500 jest nad wyraz ergonomiczny, więc będziesz wybierać go do różnorodnych zadań częściej, aniżeli się spodziewasz. Lekki,konkretny monolityczny korpus tej smukłej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej powoduje, że jest ona znakomitym towarzyszem fotografa przy każdej okazji.

wielki monitor o wysokiej rozdzielczości
Pozwala zobaczyć każdy szczegół zdjęć i filmów rejestrowanych z niesamowitych perspektyw. Obfity, 8,1-centymetrowy (3,2-calowy) ruchomy monitor LCD o szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów. Jednocześnie podczas ujęć w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz można dokładnie kadrować lub oglądać ujęcia i stosować efekty specjalne.

Sterowanie dotykiem
Pełna jedność fotografującego, aparatu i obrazu. Czuły wyświetlacz dotykowy powoduje, że fotografowanie lustrzanką D5500 jest tak samo instynktowne jak przy użyciu dowolnego urządzenia inteligentnego. Starczy stuknąć w wyświetlacz, aby ustawić ostrość i zrobić zdjęcie albo zmienić takie ustawienia jak przysłona, czułość ISO i czas otwarcia migawki. Przesuwanie palcem powoduje przewijanie zdjęć, a „szczypanie" dwoma palcami pozwala rozszerzać i pomniejszać obraz podczas odtwarzania.

Dotykowy Fn

Szybka korekta kluczowych ustawień przesunięciem palca bez odrywania oka od wizjera. Do funkcji Dotykowy Fn można przypisać maksymalnie osiem ustawień, w tym punkty ostrości, tryby pól AF, przysłonę i czułość ISO.

Tryb efektów
fotografie i filmy podkreślające się dzięki użyciu rozmaitych efektów specjalnych. Wypróbuj efekt Pop,rozjaśnić barwy. Uzyskaj klimat retro, korzystając z efektu aparatu zabawkowego. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przystosować jego intensywność.

Picture control 2.0

perfekcyjna realizacja kreatywnych wizji. Ustawienia Picture Control pozwalają z łatwością przejąć pełną kontrolę nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem zarówno w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Do wyboru jest siedem ustawień: charakterystyczne, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz i Równomierne. W tym ostatnim trybie pozostawiane są wszelkie detale i bogate informacje tonalne, więc najlepiej go wybrać, gdy planuje się późniejszy retusz zdjęć.

Wizjer optyczny
przejrzysty obraz tego, co widzi aparat. Wystarczy przyłożyć oko do wizjera, by obserwować fotografowane obiekty w czasie rzeczywistym, bez opóźnień i bez rozpraszającego otoczenia.proces fotografowania przebiegał jeszcze płynniej, aparat D5500 automatycznie wyświetla zrobione właśnie zdjęcie na monitorze LCD w chwili, gdy odrywasz oko od wizjera.

Rozbudowa systemu

Dzięki systemowym akcesoriom do lustrzanek Nikon, można rozszerzać kreatywne możliwości. Dzięki poręcznym lampom Nikon Speedlight odkryj, jak prosta może być fotografia w świetle błyskowym, albo sięgnij po najlepszą jakość nagrań dźwiękowych, korzystając z opcjonalnego mikrofonu stereofonicznego ME-1. Firma Nikon proponuje narzędzia na zapotrzebowania każdej dziedziny fotografii, w której zechcesz się realizować.


W komplecie obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
znikomy, lekki obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX – genialny do codziennego fotografowania. Zakres ogniskowych od szerokokątnej do niedługiego teleobiektywu i kompaktowa kompozycja powodują, że jest to wyśmienity obiektyw uniwersalny. Dzięki niemu możesz w każdej chwili fotografować zróżnicowane tematy, od fotografii miejskiej i pejzaży po rodzinne wydarzenia sportowe i pełne akcji filmy HD. Niezależnie od fotografowanego obiektu funkcja Redukcja drgań firmy Nikon pozwala uzyskać ostry obraz choćby przy słabym oświetleniu. Dzięki ulepszonej konstrukcji ten obiektyw jest drobny i wygodny w użyciu.

prędki, płynny autofokus: Silnik krokowy producenta Nikon
Nowy silnik krokowy producenta Nikon szybko ustawia ostrość i genialnie sprawdza się przy filmowaniu. Dzięki nowemu silnikowi ten obiektyw cechuje się cichszym i szybszym działaniem autofokusa aniżeli jego poprzednik. Zmieniając ogniskową, można natychmiast wyjątkowo precyzyjnie ustawić ostrość na fotografowane obiekty. Podczas filmowania silnik umożliwia płynną zmianę ostrości z jednego obiektu na drugi, a odgłos jego pracy jest praktycznie niesłyszalny.

Jakość obrazów standardowa dla marki Nikon

Ten obiektyw formatu DX został zaprojektowany tak, aby w pełni zastosować wysoką rozdzielczość i progresywną technologię matrycy Twojej cyfrowej lustrzanki firmy Nikon. Dwie soczewki asferyczne minimalizują aberrację sferyczną i dystorsję, dzięki czemu można uzyskać zdjęcia i filmy o wysokiej rozdzielczości, żywych kolorach, z perfekcyjnym kontrastem i unikatową szczegółowością.


W komplecie obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
bardzo mały teleobiektyw formatu DX. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych 55–200 mm i ultrakompaktowej konstrukcji ten teleobiektyw stanowi świetne uzupełnienie mniejszych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych formatu DX.
znikomy, lekki i wygodny w obsłudze – ten obiektyw wspaniale nadaje się do fotografowania odległych obiektów, w podróży, podczas zabaw w terenie, a także do amatorskiej fotografii przyrodniczej. Kompaktowa budowa gwarantuje wygodne fotografowanie z ręki, a mechanizm chowania obiektywu zagwarantuje wyjątkową użyteczność. Autofokus jest szybki, skrupulatny i bardzo cichy, a mechanizm redukcji drgań firmy Nikon pozwala rejestrować nieporuszone zdjęcia.

praktyczny teleobiektyw zmiennoogniskowy
Wszechstronny zakres ogniskowych 55–200 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 82,5–300 mm). Perfekcyjny do fotografowania w podróży, odległych obiektów, zabaw w terenie, a także amatorskiego fotografowania przyrody.

Mechanizm chowania obiektywu
pozwala na chowanie nieużywanego obiektywu, co usprawnia jego przenoszenie.
Ultrakompaktowa, lekka budowa: obiektyw waży zaledwie 300 g i ma tylko 83 mm długości po schowaniu.

System redukcji drgań (VR)
gwarantuje znaczne, nieporuszone zdjęcia. Gwarantuje obszerniejszą stabilność w trakcie fotografowania z ręki i pozwala na wykorzystywanie czasów migawki dłuższych choćby o cztery stopnie. Mechanizm redukcji drgań jest nad wyraz cichy, nawet podczas filmowania.

zdjęcia o jakości właściwej dla producenta Nikon

Ten obiektyw buduje atrakcyjne, ostre fotografie i filmy nawet w trakcie fotografowania bez zastosowania statywu. Soczewka ze szkła o superniskiej dyspersji minimalizuje aberrację chromatyczną w celu uzyskania fotografii o wysokim kontraście.


Pozostałe atrybuty obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Funkcja autofokusa jest przystępna jedynie w sytuacji obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest dostępna z innymi obiektywami rodzaju G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) ani obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, ale nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub większym.


Pozostałe atrybuty wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pentagonalnym układem luster z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Około 95% w poziomie i 95% w pionie
- zwiększenie: Około 0,82x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m-¹).
- Dystans widzenia całej matówk: 17 mm (–1,0 m-¹; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: od –1,7 do +0,5m-¹
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark VII rodzaju B

Monitor:
- Przekątna 8,1 cm (3,2 cala)
- Ruchomy ekran dotykowy LCD rodzaju TFT z kątem oglądania 170°
- 100-procentowe pokrycie kadru
- Regulacja jasności
- Funkcja włączania/wyłączania poprzez detektor zbliżenia oka
- Około 1 037 000 punktów (720 x 480 x 3 = 1 036 800 punktów)


Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
- Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 12 lub 80 oraz kalendarz)
- zwiększenie w trybie odtwarzania
- Odtwarzanie filmów
- Pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i/lub filmy
- Wyświetlanie histogramów
- Wyróżnianie obszarów prześwietlonych
- dane o zdjęciu
- Wyświetlanie danych pozycji
- samoczynny obrót fotografii
- Ocenianie zdjęć i wprowadzanie komentarzy do fotografii (o maksymalnej długości 36 znaków)


Akcesoria w komplecie

- Obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
- Obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
- Torba na aparat
- Karta pamięci 16 GB
- Gumowa muszla oczna DK-25
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL14a (z pokrywką styków)
- Ładowarka MH-24 (adapter wtyczki dostarczany wyłącznie w krajach albo regionach, w których jest wymagany; wariant zależy od kraju, w którym towar jest sprzedawany)
- Pasek AN-DC3
- przewód USB UC-E23
- kabel audio-video EG-CP16


Pozostałe właściwości

- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)
- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g


Przysłona

- Maksymalny otwór względny: f/3.5-5.6G
- mały otwór względny: f/22–38
- ilość segmentów przysłony: 7 (zaokrąglony otwór przysłony)
- Przysłona w pełni automatyczna

,

- Maksymalny otwór względny: f/4–5,6
- niepokaźny otwór względny: f/22–32
- ilość segmentów przysłony: 7 (krągła)

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe