Nikon D500. Tanie oferty ze sklepów i opinie. Oceń produkt:

od 7688,00 PLN

oszczędzasz do 35%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 21.6 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, TIFF, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 5568 x 3712 px
 • Czułość: 100-51200
 • Procesor obrazu: Expeed 5
 • Samowyzwalacz: 10, , 9, 5, 1, 2, 3 s
 • Zdjęcia seryjne: 10 kl/s
 • Nośnik danych: karta MicroSD, karta SD
 • Nagrywanie filmów: 4096 x 2160 (4K)

Potęga modelu flagowego, funkcjonalność formatu DX. Pokaźniejsze możliwości dzięki aparatowi D500.
Nikon D500, młodszy brat modelu D5 – flagowego aparatu firmy Nikon formatu FX – proponuje niezwykłe możliwości i zdumiewającą precyzję. Opracowany przez markę Nikon 153-polowy system AF nowej generacji cechuje się bardzo szerokim pokryciem kadru. Nowa matryca i nowy czujka pomiaru światła niezwykle dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów. Aparat pozwala wykonywać fotografie z prędkością do 10 kl./s, a dzięki buforowi o obfitej objętości w jednej serii można wykonać choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW). Oznacza to możliwość uzyskania 20-sekundowej serii fotografii najwyższej jakości. Bezkompromisowych filmowców bez dwóch zdań zadowoli to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie zezwala na rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

niezrównana produktywność systemu AF: wyśmienita precyzja
Dzięki zastosowaniu systemu AF znanego z modelu D5 – sztandarowego aparatu formatu FX firmy Nikon – aparat D500 ustawia ostrość z najwyższą precyzją, choćby w niemal całkowitych ciemnościach. Dzięki niewiarygodnej liczbie 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych) ten niezwykły system AF gwarantuje nieporównane pokrycie, odpowiadające niemal całej szerokości kadru. Czułość autofokusa już od -4 EV w sytuacji pola centralnego i -3 EV (ISO 100, 20°C) w przypadku pozostałych pól gwarantuje idealną wydajność w słabym świetle. Nieduże, szybko poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją, a obiekty na krawędzi kadru są wykrywane łatwo. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8.

większe możliwości – decydująca prędkość
Dzięki niezwykłym parametrom model D500 pozwala z łatwością uchwycić ważne chwile. Umożliwia fotografowanie z prędkością do 10 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF lub z podniesionym lustrem. Widocznie lepszo funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej lub dowolnych sytuacji, w których fotografowane obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Dzięki nowemu układowi ASIC przeznaczonemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest zawsze kierowane do systemu AF. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra istotnie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas szybkich kolekcji. Bufor aparatu o obszernej obszerności umożliwia wykonanie w jednej linii do 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) albo sporych zdjęć JPEG. Dwa gniazda kart pamięci (jedno na karty XQD i jedno na karty SD UHS II) łatwo sprostają oferowanej przez aparat niezwykłej prędkości fotografowania oraz zapewnią natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią. Port USB 3.0 zezwala na szybką transmisję obszernych ilości informacji, a wbudowana funkcja SnapBridge pozwala na bezprzewodową transmisję zdjęć. Osoby oczekujące jeszcze obszerniejszej prędkości przesyłania informacji docenią zgodność modelu D500 z opcjonalnym przekaźnikiem WT-7A, który pozwala przesyłać pliki na serwer FTP albo do komputera z prędkością do 866,7 Mb/s.

genialne fotografie dzięki innowacyjnemu czujnikowi pomiaru światła i idealnej matrycy

Bez względu na to, czy chcesz sfotografować geparda w biegu czy akrobacje w trakcie imprezy sportów skrajnych, model D500 sprosta zadaniu. I nie będzie to zwyczajne zdjęcie. Matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela, a także detektor pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli bardzo precyzyjne rozpoznawanie obiektów, wyjątkowe odwzorowanie szczegółów obrazu i bogate przejścia tonalne. Dzięki odchylanemu monitorowi dotykowemu LCD o unikatowej czułości, przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2,36 mln punktów model D500 usprawnia realizowanie zdjęć z góry albo z dołu. Na dodatek pozwala łatwo przeglądać fotografie i wybierać najkorzystniejsze, a także wprowadzać dane o autorze, lokalizacji, IPTC i prawach autorskich. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem wybierać pola AF, wyzwalać migawkę albo przywoływać wstępnie ustawione informacje punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze pokaźniejszej kontroli program Picture Control 2.0 ułatwia definiowanie parametrów jednocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie krystaliczność pozwala precyzyjnie dobrać poziom szczegółowości.

Bohater ciemności – uchwyć momenty niewidoczne dla innych

niełatwe warunki oświetleniowe nie są dla modelu D500 żadną przeszkodą. Dzięki niezwykle szerokiemu zakresowi czułości ISO zapewnia on niedostępne wcześniej możliwości fotografowania w słabo oświetlonych miejscach i wyśmienicie radzi sobie z jasnymi obszarami kadrów. Opracowany poprzez firmę Nikon nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, iż w charakterystycznym zakresie czułości – od ISO 100 do ISO 51200 – jakość fotografii jest szczególnie wysoka. Minimalny szum został znacznie zredukowany i choćby przycięte fotografie zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Czułość ISO można zniżyć do ustawienia Lo 1, odpowiadającego czułości ISO 50, lub rozszerzyć do ustawienia Hi 5, odpowiadającego niewiarygodnej czułości ISO 1640000. W połączeniu z systemem AF działającym w niemal całkowitej ciemności (-4 EV w sytuacji pola centralnego) ustawienie Hi 5 pozwala wykonywać zdjęcia w sytuacjach, w których wcześniej wydawało się to niemożliwe. Te szczególnie wysokie czułości ISO realizowanie zdjęć bez użycia lampy oraz mogą zostać wykorzystane w wykorzystaniach specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona.

Filmy w jakości 4K/UHD
Model D500 – pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX producenta Nikon zaopatrzona w funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/UHD – generuje całkowicie nowe możliwości filmowania. Filmy w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) mogą być nagrywane przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund z szybkością 30p/25p/24p i zachowaniem natywnych proporcji w celu uzyskania najwyższej jakości obrazu. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Opracowany przez markę Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań zasadniczo ogranicza wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD. W trakcie filmowania w trybie M czułość dla wszystkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie samoczynnego doboru czułości ISO dostępne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5. Istnieje dodatkowo możliwość określenia maksymalnych wartości ISO, jakie mogą zostać wybrane. Aparat proponuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K/UHD można rejestrować na karcie pamięci albo wysyłać bez kompresji poprzez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Podczas zdalnego fotografowania wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów. Pozostałe przystępne funkcje to m.in. Wbudowany interwalometr i funkcja tworzenia filmów poklatkowych w jakości 4K/UHD.

ergonomiczność formatu DX i niepodatność na miarę oczekiwań
Model D500 – młodszy brat modelu D5 – to aparat, na którym można polegać w arcytrudnych warunkach. Wytrzymały metalowy szkielet z elementami wytworzonymi z wytrzymałego stopu magnezu i włókna węglowego stwarza lekką i trwałą konstrukcję. Wszystkie połączenia, przyciski i pokrętła są w całości zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki energooszczędnemu działaniu można zrobić znacznie więcej fotografii, zanim potrzebne będzie ponowne naładowanie akumulatora. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 obsługuje trzy najróżniejsze typy źródeł zasilania i ułatwia obsługę aparatu w trakcie wykonywania fotografii w pozycji pionowej. Potwierdzona testami solidność migawki aparatu wynosi 200 000 cykli.

Obiektywy NIKKOR: zalety formatu DX w trakcie korzystania z teleobiektywów

Legendarne obiektywy NIKKOR producenta Nikon charakteryzują się niespotykaną ostrością i uniwersalnością. Model D500 współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX. Dzięki matrycy formatu DX w trakcie fotografowania z zastosowaniem obiektywów formatu FX o współczynniku kadrowania 1,5x można uzyskać efekt teleobiektywu. Przy ustawieniu teleobiektywowym po podłączeniu obiektywu AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR do aparatu D500 można uzyskać taki sam kąt widzenia jak w cyfrowej lustrzance jednoobiektywowej formatu FX z teleobiektywem o ogniskowej 600 mm. W porównaniu z zestawem pełnoklatkowym waga i długość obiektywu są mniej więcej o połowę mniejsze, co stanowi niewątpliwą zaletę podczas podróży. Możesz dzisiaj przenieść się w sam środek akcji albo sfotografować trudno dostępne ptasie gniazdo bez zmagania się z niedogodnościami towarzyszącymi korzystaniu z cięższych mistrzowskich zestawów.

I stała się światłość
Model D500 w pełni współpracuje z uznanym systemem iTTL/kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) i nowym zaawansowanym bezprzewodowym systemem oświetlenia producenta Nikon sterowanym radiowo. Dzięki temu można prosto korzystać z lamp błyskowych, takich jak profesjonalna lampa SB-910, kompaktowy model SB-700 czy model SB-5000 wykorzystujący technologię sterowania radiowego. W połączeniu z opcjonalnym przekaźnikiem WR-R10 aparat D500 zezwala na sterowanie choćby sześcioma grupami lamp SB-5000 i bezprzewodowe wyzwalanie ich z innego pomieszczenia, zza przeszkód czy na zewnątrz w silnym słońcu.

Połącz aparat z urządzeniami inteligentnymi za pomocą technice SnapBridge.

Model D500 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa producenta Nikon kompatybilna z funkcją SnapBridge. Ta użyteczna aplikacja producenta Nikon zagwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) między aparatem a smartfonem lub tabletem, wykorzystując technologię Bluetooth Low Energy (BLE). Pozwala to na automatyczne synchronizowanie realizowanych zdjęć do urządzenia inteligentnego bez zbytniego obciążania akumulatora aparatu. Synchronizowane w trakcie fotografowania fotografie są natychmiast przekadrowywane do wymiaru upraszczającego ich przeglądanie i szybkie przesyłanie do portali społecznościowych. Można również sterować najważniejszymi funkcjami aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego i w prosty sposób nadawać zdjęciom oznaczenia geograficzne. W dodatku w każdej nowej lokalizacji aplikacja SnapBridge na podstawie informacji GPS odbieranych poprzez urządzenie inteligentne samoczynnie wprowadza w aparacie ustawienia czasu lokalnego i czasu UTC. Produkowane fotografie będą oznaczone właściwą datą bez względu na liczbę przekroczonych stref czasowych. Dzięki wyposażeniu modelu D500 w funkcję łączności NFC (ang. Near Field Communication) nawiązanie połączenia pomiędzy aparatem a urządzeniem inteligentnym przy pierwszym uruchomieniu aplikacji SnapBridge jest bardzo proste.

W zestawie czapka I am Nikon
Czuj sie cieplo i fajnie wygladaj w oficjalnej, czarno-szarej dzianinowej czapce Nikon. Ta lekka czapka w uniwersalnym rozmiarze jest stworzona w 100% z akrylu, który zapewnia miękkośc i ciepło, a w dotyku jest podobny do welny. Na przodzie czapki znajduje sie gumowy emblemat I AM Nikon.


Pozostałe właściwości matrycy

System usuwania kurzu:
- Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)


Pozostałe cechy obiektywu

Współpraca z obiektywami:
AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), i obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub pokaźniejszym (z obiektywami o otworze względnym f/8 lub pokaźniejszym wskaźnik obsługuje 15 pól AF, z których 9 można wybrać).


Pozostałe parametry wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Obszar fotografie DX (24 x 16): Około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar zdjęcia 1,3x (18 x 12): Około 98% w poziomie i 98% w pionie
- zwiększenie: Około 1,0x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; -1,0 m-1)
- Dystans widzenia całej matówki: 16 mm (-1,0 m-1; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m-1
- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- wyświetlacz LCD typu TFT o przekątnej 8 cm (3,2 cala)
- Rozdzielczość ok. 2359 tys. Punktów
- Odchylany, dotykowy
- O kącie oglądania wynoszącym 170°
- Pokrycie kadru wynoszące około 100%
- Możliwość ręcznego sterowania jasnością monitora


Akcesoria w zestawie

- Czapka I am Nikon
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki albo przewodem zasilającym rodzaju odpowiedniego dla kraju bądź regionu sprzedaży)
- Zatrzask kabla USB
- Zatrzask kabla HDMI
- przewód USB UC-E22
- Pasek na szyję AN-DC17


Akcesoria opcjonalne

Pojemnik bateryjny:
Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 z jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL18a lub EN-EL18 (sprzedawane oddzielnie), jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL15 lub ośmioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi lub litowymi typu AA. Korzystanie z akumulatorów EN-EL18a albo EN-EL18 wymaga wykorzystania pokrywy komory akumulatora BL-5.

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe