• Producent: Nikon
  • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe

Aparat NIKON D5 body(CF)

Dzięki możliwościom i precyzji lustrzanki D5, które pokonują konkurencję, fotografuj to, co nieuchwytne dla oczu.

wyposażona w niewiarygodny 153-polowy system autofokusa nowej generacji lustrzanka D5 starannie śledzi obiekty niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym czy na czerwonym dywanie. Autofokus proponuje także wyjątkowo pokaźne pokrycie kadru, a nowy bufor zezwala na rejestrację choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW) podczas jednej serii. Nowa matryca i czujka pomiaru światła nieporównanie staranne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Najwyższa powiększona czułość w historii marki Nikon pozwala fotografować w warunkach od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch. Bezkompromisowych filmowców na pewno zadowoli to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala na rejestrowanie aparatem materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

Pozostań w czołówce dzięki 153-polowemu autofokusowi nowej generacji i buforowi mieszczącemu 200 fotografii w formacie NEF (RAW)

Pokonaj konkurencję dzięki nowemu, fenomenalnemu autofokusowi producenta Nikon. Niewiarygodna ilość 153 pól AF i 99 pól krzyżowych powoduje, iż lustrzanka D5 proponuje istotnie obszerne pokrycie. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym, czy na czerwonym dywanie, możesz zarejestrować praktycznie każdą sytuację. Niewiele znaczące, błyskawicznie poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją. Obiekty na krawędzi kadru są łatwo wykrywane, a fotografowanie w kadrze pionowym pozostało widocznie ulepszone. Czułość autofokusa już od -4 EV (ISO 100, 20°C) zapewnia idealne działanie w słabym świetle i poprawia produktywność wszelkich trybów autofokusa. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru przez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8. Bufor aparatu o wysokiej pojemności: pozwala zarejestrować choćby 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub obszernych zdjęć JPEG w jednej prędkiej linii – to wystarczy, aby sfotografować cały finał sprintu na 100 m bez zdejmowania palca ze spustu migawki.

Pokonaj konkurencję dzięki zwycięskiej kombinacji mocy i precyzji

Fenomenalne możliwości lustrzanki D5 to wszystko, czego potrzeba do rejestrowania mistrzowskich zdjęć. Dzięki nowemu układowi ASIC asygnowanemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest zawsze kierowane do systemu AF. Bez względu na szybkość akcji aparat nigdy nie jest słabym ogniwem. Fotografuj z prędkością do 12 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF lub nawet 14 kl./s z podniesionym lustrem. Istotnie udoskonalono funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na zapotrzebowania fotografii sportowej lub dowolnych sytuacji, w których fotografowane poruszające się obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra wyraźnie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas szybkich serii. W celu uzyskania najwyższej precyzji należy zamocować na korpusie aparatu D5 fachowy obiektyw NIKKOR wyposażony w tryb redukcji drgań SPORT, taki jak AF-S NIKKOR 600mm f/4E albo AF-S NIKKOR 500mm f/4E. Tryb redukcji drgań SPORT zagwarantuje także zrównoważony obraz w wizjerze podczas śledzenia szybkiego ruchu. Połącz lustrzankę D5 z jednym z tych obiektywów, aby rejestrować szybko i nieprzewidywalnie poruszające się obiekty z niespotykaną płynnością.

Wyjdź przed szereg z nowym czujnikiem pomiaru światła i matrycą

Nieskrępowana moc obrazowania lustrzanki D5 to wyzwalające doświadczenie. Nowa matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 20,8 megapiksela oraz sensor pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli nieprzeciętnie staranne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Tym aparatem można fotografować nawet intensywne sporty halowe. Przejścia tonalne na zdjęciach są bogatsze i staranniejsze. Model D5 wyekwipowano także w monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2360 tys. Punktów, który proponuje obsługę dotykiem w trybie przeglądania. Poziom reakcji porównywalny ze smartfonami powoduje, że na tym ekranie o wysokiej rozdzielczości można ekspresowo i łatwo sprawdzać oraz wybierać kluczowe zdjęcia. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem zmieniać pola AF lub przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze pokaźniejszej kontroli program Picture Control 2.0 usprawnia definiowanie parametrów jednocześnie podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie klarowność pozwala skrupulatnie dobrać poziom detalowości.

Od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch – fotografuj nawet to, czego nie dostrzeże oko

Lustrzanka D5 rozszerza możliwości fotografowania w słabym świetle z maksymalnie otwartą przysłoną. Dzięki charakterystycznemu zakresowi czułości ISO od 100 do 102400 i najwyższej rozszerzonej czułości w historii producenta Nikon możesz przekraczać granice. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, że w typowym zakresie czułości ISO jakość fotografii jest niespotykanie wysoka. Tak idealna, pozbawiona szumów jakość jest możliwa dzięki systemowi przetwarzania sygnału zoptymalizowanemu na zapotrzebowania nowej matrycy liczącej 25% więcej pikseli. Minimalny szum został zdecydowanie zredukowany i choćby przycięte fotografie zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Niezwykłym osiągnięciem konstrukcyjnym jest dostępna obecnie możliwość rozszerzenia czułości ISO do odpowiednika ISO 3280000 w ramach ustawienia Hi 5. Ta nad wyraz wysoka czułość ISO przeznaczona do zastosowań specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona, pozwala rejestrować kolorowe zdjęcia bez zastosowania lampy podczas tzw. Zmierzchu astronomicznego, co odpowiada niezwykle niskiemu poziomowi oświetlenia wynoszącemu 0,001 luksa.

Osiągaj coraz więcej: filmy D-Movie o wysokiej rozdzielczości 4K

D5 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa firmy Nikon rejestrująca filmy o wysokiej rozdzielczości 4K/UHD w aparacie, zasadniczo przewyższająca filmowe możliwości modelu D4S. Filmy 4K (3840x2160 pikseli) można rejestrować z prędkością 30p/25p/24p z zachowaniem natywnych proporcji i najwyższej jakości obrazu. Podczas filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować video z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. W trakcie filmowania w trybie M czułość dla wszelkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatyczny wybór ISO realne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5, przy czym można skonfigurować maksymalne ustawienie czułości ISO, które będzie wybierane. Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: choćby filmy 4K można rejestrować na karcie pamięci w aparacie albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Wyjście HDMI jest dostępne dla wszelkich rozdzielczości filmów w trakcie fotografowania zdalnego.

Praca z turbodoładowaniem: szybka rejestracja zdjęć i 4-krotnie szybszy transfer informacji

Szybciej, ostrzej i łatwiej – ideą przewodnią modelu D5 jest wydajniejsze użytkowanie. Ten aparat, zaprojektowany z uwzględnieniem opinii fotografów agencyjnych, którzy robią zdjęcia całymi dniami, redukuje czynniki stresu nieodłącznie związane z wymogimi profesjonalnej fotografii. Z punktu widzenia ergonomii udoskonalenia obejmują przyciski z lepiej zaakcentowanymi wypukłościami i krzywiznami, które zezwalają na bardziej intuicyjną obsługę, wyjątkowo podczas fotografowania z użyciem wizjera. Świeże, podwójne gniazdo kart pamięci XQD łatwo podoła niezwykłym możliwościom rejestracji przez lustrzankę D5 choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW) w jednej , a także zapewni natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną kolekcją. Nowy port USB 3.0 pozwala na szybką transmisję wielkich ilości informacji, a połączenia sieci bezprzewodowej i Ethernet są obecnie dwukrotnie szybsze. Nie tylko rodzina korpusów marki Nikon rośnie w siłę – podobnie jest z kreatywnym systemem oświetlenia producenta Nikon, do którego dołączyła lampa błyskowa SB-5000. Ta nowa lampa błyskowa wykorzystuje komunikację radiową i poprawia działanie systemu lamp błyskowych marki Nikon w niełatwych warunkach.

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe